طرح توجيه فنی و اقتصادی توليد نخ از ضايعات نساجی

توضیحات محصول
طرح توجيه فنی و اقتصادی توليد نخ از ضايعات نساجیReviewed by فرشاد مراحم on May 28Rating: 5.0طرح توجيه فنی و اقتصادی توليد نخ از ضايعات نساجیطرح توجيه فني ، مالي و اقتصادي توليد نخ متوسط تا ضخيم از ضايعات نساجي با ظرفيت 150 تن در سال

طرح توجيه فنی و اقتصادی توليد نخ از ضايعات نساجی

با ظرفيت ۱۵۰ تن در سال

طرح توجيه فنی و اقتصادی توليد نخ از ضايعات نساجی

طرح توجيه فنی و اقتصادی توليد نخ از ضايعات نساجی

 

موضوع طرح : توليد نخ متوسط تا ضخيم از الياف نو و ضايعات نساجي

ظرفيت : ۱۵۰ تن در سال

مجوز هاي لازم: اعلاميه تاسيس از اداره كل صنايع استان يا معاونت صنايع روستايي سازمان جهادكشاورزي

سرمايه گذاري كـل: ۲۲۲۰ ميليون ريال

سهم آوردة متقاضي: ۲۲۰ ميليون ريال

سهم تسهيلات: ۲۰۰۰ ميليون ريال

دورة بازگشـت سرمايه:۲/۸ سال ( معادل ۳۴ ماه )

سود ويژه : ۷۴۶/۵۸ ميليون ريال

ميزان اشتغالزايي : هجده نفر

در اين طرح از فرايند توليد نخ در ماشين ريسندگي اصطكاكي استفاده مي شود . از اين روش براي توليد نخ هاي نمره ۱ تا ۲۵ متريك استفاده مي‌گردد و نخ هاي ضخيم نيز معمولا براي توليد و بافت پتو و ساير منسوجات ضخيم به كار مي‌رود.

 براي توليد اين نخ‌ها از الياف طبيعي و مصنوعي و مخلوط آنها و نيز الياف مخلوط حاصل از ضايعات نساجي استفاده مي‌گردد. فتيله هاي حاصل از از ماشين كاردينگ ، ورودي دستگاه را تشكيل مي‌دهند . اين فتيله ها ابتدا توسط يك جفت غلطك تغذيه وارد قسمت كاردينگ مي‌گردند. سيلندر كارد كه از پوشش سوزني برخوردار است موجب مي‌گردد كه الياف از يكديگر جدا شده و به صورت رشته رشته درآيند .

طرح توجیهی چیست؟

مطالعه‌ای است برایاسخ به سؤالی بسیار ساده: آیا ایده‌ی مورد نظر (در رابطه با کسب‌وکارمان) امکان‌پذیر است؟ در حالی که در ظاهر ساده‌ به‌نظر می‌رسد، پیدا کردن پاسخ آن اغلب متضمن صرف انرژی‌های قابل‌توجه به‌منظور جست‌وجو در حیطه‌های گوناگون است. مواردی چون رقبای موجود در بازار، گزینه‌های مالی، ملاحظات فنی و تولیدی، عوامل فراوانی برای بررسی توجیه‌پذیر بودن راه‌اندازی هر کسب‌و‌کار تازه هستند. در ادامه به شما خواهیم گفت که چه زمانی برای آغاز فرایند تهیه‌ی طرح توجیهی مناسب است؟ مواردی که لازم است در گزارش نهایی یافته‌هایتان به آن اشاره کنید کدام‌ها هستند؟ شایسته‌ترین فرد برای انجام این تحلیل چه کسی است؟ و پرسشنامه‌ها چگونه برای یافتن پاسخ برخی از فوری‌ترین سؤالات طرح توجیهی به کمک شما می‌آیند.

برای مشاهده ایده ها وطرح های توجیهی بیشتر اینجا کلیک کنید.