آموزش تصویری مخفی کردن درایو ها با دستورات CMD

آموزش تصویری مخفی کردن درایو ها با دستورات CMD
توضیحات محصول
آموزش تصویری مخفی کردن درایو ها با دستورات CMDReviewed by فرشاد مراحم on May 16Rating: 5.0آموزش تصویری مخفی کردن درایو ها با دستورات CMDهدف از فراهم نمودن این فایل آموزش تصویری پنهان کردن درایوهای سیستم توسط دستورات Command Prompt  یا خط فرمان سیستم عامل می باشد.

آموزش تصویری مخفی کردن درایو ها با دستورات CMD

هدف از فراهم نمودن این فایل آموزش تصویری پنهان کردن درایوهای سیستم توسط دستورات Command Prompt  یا خط فرمان سیستم عامل می باشد.

آموزش تصویری مخفی کردن درایو ها با دستورات CMD

آموزش تصویری مخفی کردن درایو ها با دستورات CMD

CMD چیست ؟

رایانه‌ ها به وسیله سیستم عامل امکانات نرم افزاری و سخت افزاری را در اختیار کاربران قرار می‌ دهند و این کار را با استفاده از رابط کاربری User Interface انجام می‌ دهند. رابط کاربری در سیستم عامل‌ های قدیمی فقط بصورت متنی بود (همانند خط فرمان) و با پیشرفت دانش رایانه ، رابط‌های کاربری گرافیکی Graphic User Interface هم به سیستم عامل‌ ها افزوده شد. خط فرمان در سیستم عامل‌های مانند ویندوز ، لینوکس و… بصورت یک نرم افزار ارائه می‌شود که Command Prompt نام دارد.

اهداف آموزشی این فایل عبارت اند از :

  1. آموزش دستور DiskPart برای دسترسی به درایوها یا مدیریت پارتیشن ها در سیستم 

  2. آموزش دستور List Volume برای لیست کردن درایوهای موجود در سیستم عامل

  3. آموزش دستور Select Volume برای انتخاب درایو مدنظر

  4. آموزش دستور Remove letter برای مخفی کردن درایو انتخاب شده

  5. آموزش دستور Assign Letter برای بازگردان درایو به حالت اولیه

تمامی سورس کدها و پروژه های موجود در Peak File جهت ارتقاء دانش برنامه نویسی دانشجویان و علاقمندان به علوم مختلف رشته کامپیوتر و IT می باشد. امید است مطالب گفته شده و پروژه های موجود مورد رضایت شما عزیزان قرار بگیرد

برای مشاهده سورس کد ها و ویدیوهای آموزشی بیشتر اینجا کلیک کنید

مهم ترین ویژگی سورس کد های گروه Peak File در تکنیک استفاده شده برای آموزش می باشد که تمامی افراد و دانشجویان علاقمند به یادگیری در تمامی رشته ها میتوانند در راستای تسلط به برنامه نویسی  و علم بسیار گسترده فناوری اطلاعات IT ,طراحی Application های Desktop و همچنین طراحی سایت از این فایل ها استفاده کنند.

مدرس  : مهندس فرشاد مراحم برنامه نویس Net. , کارشناس IT