پکیج آموزش مجازی سازی (Virtualization) و نصب DHCP,DNS

توضیحات محصول
پکیج آموزش مجازی سازی (Virtualization) و نصب DHCP,DNSReviewed by فرشاد مراحم on Apr 25Rating: 5.0پکیج آموزش مجازی سازی (Virtualization) و نصب DHCP,DNSهدف از تهیه این پکیج آموزش مطالب مهم و پایه ای در ارتباط با مجازی سازی (Virtualization) و نصب و راه اندازی سرویس های ضروری شبکه نظیر DHCP,DNS می باشد که در قالب یک مجموعه ویدیویی سه جلسه ای به طور کامل آموزش داده می شود.

پکیج آموزش مجازی سازی (Virtualization) و نصب DHCP,DNS

هدف از تهیه این پکیج آموزش مطالب مهم و پایه ای در ارتباط با مجازی سازی (Virtualization) و نصب و راه اندازی سرویس های ضروری شبکه نظیر DHCP,DNS می باشد که در قالب یک مجموعه ویدیویی سه جلسه ای به طور کامل آموزش داده می شود.

پکیج آموزش مجازی سازی (Virtualization) و نصب DHCP,DNS

پکیج آموزش مجازی سازی (Virtualization) و نصب DHCP,DNS

اهداف مجازی سازی :

سرویس هایی وجود دارند که امکان اجرا یا Run شدن آنها کنار هم به صورت همزمان روی یک سیستم عامل وجو ندارد و باعث ایجاد تداخل در Performance همدیگر می شوند بنابراین برای حل این مسئله راه حل هایی باید طراحی و پیاده سازی شوند که مبتدی ترین روش تهیه سخت افزار جداگانه برای هر کدام از این سرویس ها می باشد. یکی از ایرادات بزرگ این روش هزینه بالا در پیاده سازی این سناریو می باشد.بهترین و Optimize ترین روش برای حل این مسئله استفاده از تکنولوژی مجازی سازی با Virtualization می باشد.

Virtualization این امکان را بوجود می آورد تا با استفاده از یک سیستم سخت افزاری و با تفکیک کردن ظرفیت آن سخت افزار به صورت مجازی و جداگانه سرویس های متعددی را به حالت اجرا دربیاوریم به عبارت دیگر میتوان از یک سیستم مستقل که طبیعتا دارای سخت افزار می باشد چند سیستم دیگر با سخت افزار های جداگانه و البته به صورت مجازی ایجاد کرد.

این روش در دنیای امروزی شبکه های کامپیوتری به دلیل مزیت های زیاد کاربرد بسیار زیادی دارد

انواع مجازی سازی :

 1. Server Virtualization

 2. Desktop Virtualization

 3. Application Virtualization

 4. Network Virtualization

 5. Storage Virtualization

در تمامی موارد مفهوم مشترکی به نام Resource Virtualization وجود دارد .در جلسه ی اول این مجموعه مفاهیم Server Virtualization و Resource به طور کامل آموزش داده میشوند.

منظور از Resource همان منابع سخت افزاری هستند که شامل CPU,RAM,HARD و….. می باشد در جلسه اول نحوه اختصاص این منابع به هر سیستم به طورا کامل توضیح داده می شود

و نرم افزار های موجود برای مجازی سازی عبارت اند از :

 1. VM Ware

 2. Hyper-V

 3. Virtual Box

در این مجموعه از Vm Ware به دلیل دارا بودن رابط گرافیکی ساده تر استفاده شده است و کار با این نرم افزار در جلسه یک به صورت کامل آموزش داده می شود

سرفصل های جلسه دوم عبارت اند ار : (ِDNS)

 1. معرفی کامل از DNS

 2. آموزش مقدمات نصب

 3. نصب Role ها

 4. توضیحات در مورد انواع سرورهای DNS مانند :Primary,Stub

 5. انواع Record های DNS+توضیح عملی

سرفصل های جلسه سوم عبارت اند ار : (ِDHCP)

 1. معرفی مختصر

 2. آموزش مقذمات نصب

 3. نصب Role ها

 4. ساخت Scope

پکیج آموزش مجازی سازی (Virtualization) و نصب DHCP,DNS

پکیج آموزش مجازی سازی (Virtualization) و نصب DHCP,DNS

 مهم ترین ویژگی این پک در تکنیک استفاده شده برای آموزش Virtualization می باشد که تمامی افراد و دانشجویان علاقمند به یادگیری در تمامی رشته ها میتوانند  از این پکیج استفاده کنند.

برای مشاهده پک های آموزشی بیشتر اینجا کلیک کنید