پاورپوينت آموزش ثبت اختراع و نوآوري

پاورپوينت آموزش ثبت اختراع و نوآوري
توضیحات محصول
پاورپوينت آموزش ثبت اختراع و نوآوريReviewed by peakfile on Dec 12Rating: 5.0پاورپوينت آموزش ثبت اختراع و نوآوريپاورپوينت آموزش ثبت اختراع و نوآوري مسیرهای انتقال اختراعات ثبت‌شده از آزمایشگاه‌های دانشگاهی به مصرف‌کننده نهایی، نیازمند مشارکت نهادهای متعددی است تا محصول نهایی تولید شود.

پاورپوينت آموزش ثبت اختراع و نوآوري

دانشگاه‌ها، تولیدکننده‌های مهم دانش، از قبیل اختراعات قابل ثبت و تجاری‌سازی، هستند. هرچند دانشگاه‌ها برای تولید محصولات و خدمات قابل‌اتکا، نیازمند انتقال ‌یافته‌های خود به دیگر سازمان‌ها هستند. تعداد زیادی مطالعه بر روی شناسایی مالکین پتنت‎های دانشگاهی در زمان ثبت درخواست پتنت انجام‌شده است. هنوز کمبود مشاهدات تجربی در زمینه‎ی چگونگی تجاری‌سازی اختراعات دانشگاهی ثبت‌شده در طول زمان وجود دارد. شناخت عمیق‌تر راه‌های انتقال پتنت می‌تواند در سیاست‌گذاری و کار در زمینه‌ی نوآوری مؤثر واقع شود. این مقاله در مورد انتقال پتنت بین مخترعین دانشگاهی و نوآوران خارجی در زمان اختراع (t0)، ثبت پتنت (t1) و هر زمان دیگر (tn)، بحث و بررسی می‌نماید. این مطالعه کارهای قبلی در زمینه‎ی تجاری‌سازی دانشگاهی را با اضافه کردن مؤلفه زمان، توسعه می‌دهد.

پاورپوينت آموزش ثبت اختراع و نوآوري

مسیرهای انتقال اختراعات ثبت‌شده از آزمایشگاه‌های دانشگاهی به مصرف‌کننده نهایی، نیازمند مشارکت نهادهای متعددی است تا محصول نهایی تولید شود. با اینکه نقش اعضای هیئت‌علمی برای سرعت بخشیدن به تولید محصولات و موفقیت در زمینه‎ی تجاری‌سازی فناوری‌های مبتنی بر کارهای دانشگاهی، غیرقابل انکار است، مطالعات نشان می‌دهند که سازمان‌های خارجی با دانش و منابع مکمل، برای توسعه پایین‌دستی اختراعات دانشگاهی موردنیاز می‌باشند.

موازی با موارد فوق، تلاش‌هایی برای شناسایی و دسته‌بندی سازمان‌هایی که پتنت‎ها را جذب و اختراعات دانشگاهی را تجاری‌سازی می‌نمایند، صورت گرفته است. نتایج نشان می‌دهد که مالکیت پتنت‌های دانشگاهی بین مخترعین دانشگاهی، دانشگاه‌ها (سازمان‌های تحقیقاتی دولتی و خصوصی)، دفاتر انتقال فناوری و شرکت‌های کوچک، متوسط و بزرگ پخش‌شده است. علاوه بر آنالیز توزیع مالکان پتنت، تحقیقاتی بر روی عوامل مؤثر بر احتمال انتقال پتنت و مجوز استفاده انجام‌شده است. در تلاش برای فهم اینکه چه چیزی باعث تجاری‌سازی تحقیقات دانشگاهی می‌شود، محققین عوامل درونی (از قبیل انگیزه‌ها و مشخصات مخترعین) و همچنین عوامل بیرونی (نظیر قوانین مالکیت پتنت و سازمان‌های حامی واسطه‌ای) را بررسی نموده‌اند.

www.peakfile.com

کلمات کلیدی :