پاورپوینت آماده در مورد کمپوست سازی آسان

پاورپوینت آماده در مورد کمپوست سازی آسان
توضیحات محصول
پاورپوینت آماده در مورد کمپوست سازی آسانReviewed by peakfile on Nov 13Rating: 5.0پاورپوینت آماده در مورد کمپوست سازی آسانمقدمه :کمپوست ( / k ɒ m p ɒ s t / or / k ɒ m p oʊs t / ) ماده ای ارگانی است که در فرایندی به نام کمپوست تجزیه شده است.

پاورپوینت آماده در مورد کمپوست سازی آسان

مقدمه :کمپوست ( / k ɒ m p ɒ s t / or / k ɒ m p oʊs t / ) ماده ای ارگانی است که در فرایندی به نام کمپوست تجزیه شده است.

این فرایند مواد مختلفی را به عنوان مواد زائد مورد استفاده قرار می دهد و یک تهویه کننده خاک ( کمپوست ) را تولید می کند.

کمپوست غنی از مواد مغذی است. برای مثال، در باغ ها ، محوطه سازی ، باغبانی ، کشاورزی شهری و کشاورزی ارگانیک استفاده می شود .

کمپوست سازی آسان

کمپوست سازی آسان

خود کمپوست برای بسیاری از زمینها مفید است، از جمله به عنوان:

  • یک تهویه کننده خاک
  •  کود
  • افزودن هوموس حیاتی یا اسیدهای هومیک
  • و همچنین یک آفت کش طبیعی برای خاک.

در اکوسیستم ، کمپوست برای کنترل فرسایش، احیاء زمین و جریان، ساخت و ساز تالاب و به عنوان پوشش زباله مفید است ( استفاده از کمپوست ).

در ساده ترین سطح، فرایند کمپوست، نیاز به ساختن یک کوه از مواد آلی مرطوب (که همچنین ضایعات سبز نامیده می شود) مانند برگ، چمن و مواد غذایی است و انتظار می رود که مواد پس از چند ماه به هوموس برسند . با این حال، کمپوست نیز می تواند به عنوان یک فرآیند چند مرحله ای و دقیق نظارت شده با ورودی های اندازه گیری شده از مواد آب، هوا، و کربن و نیتروژن انجام شود. فرآیند تجزیه به وسیله تقلیل مواد گیاهی، اضافه کردن آب و تضمین هوای مناسب با به طور مرتب تبدیل مخلوط در هنگام استفاده از شمع باز یا “بادبادک” کمک می شود. کرم های خاکی و قارچ بیشتر مواد را تجزیه می کنند. باکتری هایی که نیاز به اکسیژن دارند ( باکتری های هوازی ) و قارچ ها، با تبدیل مواد اولیه به گرما، دی اکسید کربن و آمونیوم ، روند شیمیایی را مدیریت می کنند.

کمپوست سازی آسان

کمپوست سازی آسان

در زیر بخشی از این مقاله را میخوانیم:

کمپوست شامل پسماندهاي گیاهی و حیوانی زباله های خانگي ؛ تجاري یا لجن فاضلاب است که تحت شرایطي؛ پوسیده شده باشند.كمپوست سازي تسريع روش طبيعي تبديل مواد در خاك مي باشد.پس از تبديل به كمپوست ؛ آلودگي زيست محيطي اين پسماندها از بین رفته؛ و شکل مناسب براي استفاده در درخاك را مي يابند.

عوامل مؤثر در فرایند کمپوست:

تمام مواد آلی عاقبت تجزیه می شوند، سرعت تجزیه شدن بستگی به عوامل زیر دارد:

  • نسبت کربن به نیتروژن مواد C/N.
  • مقدار سطح موادی که در معرض فرآیند هستند.
  • هوادهی یا مقدار اکسیژن توده کمپوست.
  • – رطوبت. - درجه حرارت داخل توده کمپوست.
  • درجه حرارت بیرون توده کمپوست.