سورس کد Query Elastic Search بر اساس SQL Syntax

سورس کد Query Elastic Search بر اساس SQL Syntax
توضیحات محصول
سورس کد Query Elastic Search بر اساس SQL SyntaxReviewed by پیک فایل on Dec 2Rating: 4.5سورس کد Query Elastic Search بر اساس SQL Syntaxسورس کد Query Elastic Search بر اساس SQL Syntax که روی سخت‌افزاری که کوئری‌ها بیش از 10 ثانیه طول می‌کشد تا با SQL انجام شود در Elasticsearch زیر 10 میلی‌ثانیه انجام خواهند شد.

سورس کد Query Elastic Search بر اساس SQL Syntax

 

در این پست سورس کد Query Elastic Search بر اساس SQL Syntax ارائه شده است .

در حقیقت سیستم‌های مدیریت پایگاه داده SQL برای جستجوی تمام متون طراحی نشده‌اند و قطعا بر روی داده‌های خام ساخت‌یافته که خارج از دیتابیس هستند به خوبی اجرا نمی‌شوند. روی سخت‌افزاری که پرس وجوها (کوئری‌ها) بیش از ۱۰ ثانیه طول می‌کشد تا با SQL انجام شود، در Elasticsearch زیر ۱۰ میلی‌ثانیه انجام خواهند شد.

کاربران، کوئری ES را با زبانی ساده، Query DSL، بیان می‌کنند. یک کوئری یک یا چند هدف را بررسی کرده و به هر یک از عناصر حاصل از نتایج با توجه به نزدیک بودن آن‌ها به کوئری مورد نظر امتیازی می‌دهد. اپراتورهای پرس وجو شما را قادر می‌سازد تا کوئری‌های ساده یا پیچیده را که اغلب حاصل نتایجی از مجموعه داده‌های بزرگ در چند میلی‌ثانیه هستند را بهینه‌سازی کنید. طراحی Elasticsearch خیلی ساده‌تر از پایگاه داده‌هایی است که توسط الگوها، جداول، فیلدها، سطرها و ستون‌ها محدود شده‌اند.


بیشتر بخوانید …سورس کد کامل و کاربردی جستجوی شی گرا در پایگاه داده SQL


 

ایندکس کردن اسناد برای ریپوزیتوری

در طی عملیات ایندکس کردن، Elasticsearch داده‌های خام مثل فایل‌های log یا فایل‌های پیام را به اسناد داخلی تبدیل کرده و آن‌ها را در یک ساختار داده اساسی شبیه شیء JSON ذخیره می‌کند. هر سند مجموعه ساده‌ای از کلیدها و مقادیر مربوطه می‌باشد که کلیدها رشته هستند و مقادیر انواع داده‌های مختلفی، مثل رشته، اعداد، تاریخ یا لیست می‌باشند.

افزودن اسناد به Elasticsearch کار آسانی است و به راحتی به صورت خودکار انجام می‌شود. به سادگی یک HTTP POST انجام می‌شود که سند شما را به عنوان شیء ساده JSON ارسال می‌کند. جستجوها نیز با JSON انجام می‌شوند. کوئری شما در HTTP GET با بدنه JSON فرستاده می‌شود. RESTful API عملیات را آسان می‌کند تا داده‌ها مستقیما از خط فرمان بازیابی، ارسال و تأیید شوند. حتی اگر آن‌ها با کلاینتی مثل Python یا Ruby در حال توسعه باشند، بسیاری از توسعه‌دهندگان از ابزار cURL برای اشکال‌زدایی و توسعه با Elasticsearch استفاده می‌کنند.

سورس کد Query Elastic Search بر اساس SQL Syntax

سورس کد Query Elastic Search بر اساس SQL Syntax

ذخیره‌سازی اسناد انحصاری: سریع، با دسترسی مستقیم به داده‌های شما

این مهم است که به خاطر داشته باشید که Elasticsearch پایگاه داده رابطه‌ای نیست. بنابراین مفاهیم DBMS معمولا اعمال نخواهند شد. مهم‌ترین مفهومی که شما باید از پایگاه داده‌هایی که طبق استاندارد خاصی رفتار می‌کنند جدا کنید، نرمال‌سازی است. Elasticsearch بومی اجازه دسترسی به ساب‌کوئری‌ها را نمی‌دهد، بنابراین غیرنرمال‌سازی داده‌های شما ضروری است.

ES معمولا یک بار سند را برای هر ریپوزیتوری که در آن قرار دارد ذخیره می‌کند. اگرچه این مسأله از دید یک DBMS‌ای که طبق قراردادها رفتار می‌کند دور از عقل است، اما برای Elasticsearch مطلوب است. جستجوی تمام متون بسیار سریع‌تر خواهد شد زیرا اسناد در نزدیکی متادیتای مرتبط در ایندکس ذخیره شد‌ه‌اند. این طراحی به طور عالی تعداد خواندن‌های داده را کم می‌کند و ES با فشرده‌سازی میزان رشد ایندکس را محدود می‌کند.

 

www.peakfile.com

 

 

مقالات مرتبط :

سورس کد کار با Drop Down List در ASP.NET MVC – پیک فایل

سورس کد Recovery و نمایش فایلهای مخفی با سی شارپ