طرح توجيهی فنی ، مالی و اقتصادی توليـد پـفـك نـمكی

طرح توجيهی فنی ، مالی و اقتصادی توليـد پـفـك نـمكی
توضیحات محصول
طرح توجيهی فنی ، مالی و اقتصادی توليـد پـفـك نـمكیReviewed by فرشاد مراحم on May 29Rating: 5.0طرح توجيهی فنی ، مالی و اقتصادی توليـد پـفـك نـمكی طرح توجيهی فنی ، مالی و اقتصادی توليـد پـفـك نـمكی با ظرفيت 400 تن در سال

طرح توجيهی فنی ، مالی و اقتصادی توليـد پـفـك نـمكی

با ظرفيت ۴۰۰ تن در سال

طرح توجيهی فنی ، مالی و اقتصادی توليـد پـفـك نـمكی

طرح توجيهی فنی ، مالی و اقتصادی توليـد پـفـك نـمكی

موضوع طرح : توليد پفك نمكـي

ظرفيت : ۴۰۰ تن در سال

سرمايه گذاري كـل: ۱۳۸۹/۷ ميليون ريال

سهم آوردة متقاضي: ۱۳۹/۷ ميليون ريال

سهم تسهيلات: ۱۲۵۰ ميليون ريال

دورة بازگشـت سرمايه: شش و نيم ماه

ميزان اشتغالزايي : يازده نفر

با توجه به افزايش جمعيت و روند رو به رشد استفاده كودكان از مواد غذايي كمكي از قبيل فراورده هاي حجيم شده غلات مانند پفك نمكي و غيره بعلت قيمت نازل آن در مقايسه با قيمت نسبتا بالاي ساير تنقلات و بازار فروش نسبتا بالاي محصول، احداث واحد توليد پفك نمكي با عنايت به داخلي بودن كليه ماشين آلات خط توليد و عدم نياز ارزي ، علاوه بر اينكه خود كفايي كشور را تضمين مي‌كند زمينه مناسبي را جهت كسب بازارهاي خارجي و صدور محصول به كشورهاي همسايه در راستاي صادرات غير نفتي فراهم مي‌نمايد.  

طرح توجیهی چیست؟

مطالعه‌ای است برایاسخ به سؤالی بسیار ساده: آیا ایده‌ی مورد نظر (در رابطه با کسب‌وکارمان) امکان‌پذیر است؟ در حالی که در ظاهر ساده‌ به‌نظر می‌رسد، پیدا کردن پاسخ آن اغلب متضمن صرف انرژی‌های قابل‌توجه به‌منظور جست‌وجو در حیطه‌های گوناگون است. مواردی چون رقبای موجود در بازار، گزینه‌های مالی، ملاحظات فنی و تولیدی، عوامل فراوانی برای بررسی توجیه‌پذیر بودن راه‌اندازی هر کسب‌و‌کار تازه هستند. در ادامه به شما خواهیم گفت که چه زمانی برای آغاز فرایند تهیه‌ی طرح توجیهی مناسب است؟ مواردی که لازم است در گزارش نهایی یافته‌هایتان به آن اشاره کنید کدام‌ها هستند؟ شایسته‌ترین فرد برای انجام این تحلیل چه کسی است؟ و پرسشنامه‌ها چگونه برای یافتن پاسخ برخی از فوری‌ترین سؤالات طرح توجیهی به کمک شما می‌آیند.

برای مشاهده ایده ها وطرح های توجیهی بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

 ضمن اينكه با اجراي اين طرح ، مي‌توان بستر مناسبي را براي اشتغال نيروهاي ماهر و نيمه ماهر فراهم آورد كه با توجه به ماهيت صنايع غذايي بانوان مي‌توانند سهم بسزايي در آن داشته باشند.