قالب گرافیکی آماده PowerPoint برای ارائه گزارش سالانه

قالب گرافیکی آماده PowerPoint برای ارائه گزارش سالانه
توضیحات محصول
قالب گرافیکی آماده PowerPoint برای ارائه گزارش سالانهReviewed by سینا on Aug 27Rating: 5.0قالب گرافیکی آماده PowerPoint برای ارائه گزارش سالانهقالب گرافیکی آماده PowerPoint برای ارائه گزارش سالانه

قالب گرافیکی آماده PowerPoint برای ارائه گزارش سالانه

قالب گرافیکی آماده PowerPoint برای ارائه گزارش سالانه

قالب گرافیکی آماده PowerPoint برای ارائه گزارش سالانه

موضوع قالب : قالب گرافیکی آماده PowerPoint برای ارائه گزارش سالانه


پاور پوینت چیست؟

پاورپوینت PowerPoint نرم افزاری ساده و کارآمد برای ساخت برنامه های چندرسانه ای کوچک (مانند کاتالوگهای الکترونیکی و برنامه های اطلاع رسانی ساده) است. معمولاً بیشترین مورد استفاده از پاور پوینت در مورد ساخت سیستم تصویری قابل نمایش در سمینارها و جلسات مهم میباشد. وجود الگوهای از پیش آماده شده، موجب میگردد که در سریعترین زمان به بهترین نتیجه دست یابید.  یکی از آسانترین و جذابترین روش‌های آموزشی، استفاده از اسلایدهای آموزشی پاور پوینت است.

 

با توجه به آسان بودن استفاده از این اسلایدها که عمدتا تنها با یک کلیک ساده امکان پذیر است. محیط رنگی و قابلیت افزودن عکس، جدول، نمودار، کلیپ آرت، صدا و ویدئو باعث جذابیت کار و تفهیم بهتر مطالب برای مخاطبان می‌شود.  اسلایدهای آموزشی پاورپوینت به منظور رفع این کاستی ها می تواند بسیار مفید باشد، بطوریکه برای استفاده از پاورپوینت به هیچ برنامه پشتیبانی کننده ای احتیاج نیست، کوتاه است و روشهای انتشار آن نیز آسان و امکان پذیرند.

پاورپوینت

 

در پاورپوینت از آنجایی که نمی توان مطالب را بلند و طولانی ارایه داد، باید محتوی آموزشی تا حد ممکن خلاصه و موجز باشد.  به کمک پاور پوینت اسلایدهایی برای نمایش یا بروشورها و اطلاعیه‌های تبلیغاتی برای چاپ ساخته می‌شود که با دیتا پروجکتر، قابل نمایش روی دیوار و پرده هستند. پاور پوینت اصلاً برنامه‌ی ارائه‌ی مطلب با دیتا پروجکتور برای جمع است و نه بر روی مانیتور و برای فرد خاص. محیط رنگی و قابلیت افزودن عکس، جدول، نمودار، کلیپ آرت، وُرد آرت، فایل‌هایی از سایر برنامه‌های آفیس، صدا و ویدئو باعث جذابیت کار و تفهیم بهتر مطالب برای مخاطبان می‌شود.

 

در واقع پاورپوینت قسمت سمعی و بصری آفیس است. در محیط پاور پوینت، برخلاف وُرد باید خیلی خلاصه و فقط رئوس مطالب، جداول، نمودارها، عکس و از این دست را به صورتی شکیل و زیبا در اسلایدها و با رنگ‌ها و نوشته‌های زیبا بگنجانید.  پاورپوینت ، نرم افزاری است که با آن می توانید تحقیقات خود را به صورت پویا به نمایش بگذارید.به عبارت دیگر می توان گفت نمایش تحقیقات روی کاغذ به هیچ طریقی امکان پذیر نیست و شما می توانید حداکثر به دو یا سه نفر نشان دهید. اما وقتی می خواهید پروژه یا تحقیقتان را برای چندین نفر نمایش دهید ، سر کلاس ، با در یک کنفرانس ، این کار فقط از طریق پاورپوینت امکان دارد.

اشتباهات رایج در ساخت اسلاید پاورپوینت

متاسفانه بیشتر افراد هدف اصلی استفاده از پاورپوینت رو که تأثیر گذاری بیشتر روی مخاطب هست رو فراموش می کنند و از این ابزار طوری استفاده می کنند که اثر معکس به همراه داره. در زیر به اشتباهات رایجی که خیلی از سخنران ها انجام می دهند اشاره می کنم:
  • نوشتن متن سخنرانی در اسلاید پاورپوینت

  • پشت کردن به مخاطب در هنگام خواندن اسلاید پاورپوینت

  • استفاده کردن از تصاویر بی کیفیت

  • استفاده از تصاویر کوچک

  •  استفاده از چندین عکس برای یک اسلاید

  • استفاده از فونت های ناخوانا

  • استفاده از اندازه فونت کوچک

  • استفاده از فونت های غیرخوانا و عجیب و غریب

  • استفاده بیش از حد از افکت های تصویری

>>برای مشاهده فالب های پاورپوینت و پروژه های بیشتر اینجا کلیک کنید<<