شبکه در ويندوز ۲۰۰۳

توضیحات محصول
شبکه در ويندوز 2003Reviewed by مهدی بابازاده on Mar 19Rating:

شبکه در ويندوز ۲۰۰۳

جهت دانلود مقاله شبکه در ويندوز ۲۰۰۳ برروی لینک رایگان کلیک کرده و دانلود نمایید 

 

توضیحات اختصاصی مفید واحد پشتیبانی فروشگاه جامع پیک فایل برای علاقمندان :

ویندوز ۲۰۰۰ سیستم‌عاملی برای کامپیوترهای شخصی (PC) است که توسط شرکت مایکروسافت تولید شده‌است. این سیستم‌عامل گرافیکی در سال ۲۰۰۰ معرفی گردید و برای ایستگاه‌های کاری و سرورهای شبکه به کار می‌رود.

نسخه استاندارد سرویس دهنده ۲۰۰۰، «Windows 2000 Server»، نامیده می‌شود. نسخه فوق، نسخه پایه سیستم‌عامل بوده و شامل تمامی قابلیت‌ها و پتانسیل‌های لازم و مورد نیاز سرویس دهندگان NET Enterprise. ، است. هر کامپیوتر مبتنی بر سیستم‌عامل Windows 2000 Server دارای ویژگی هائی نظیر: یک کنترل‌کننده Domain مربوط به Active Directory و سرویس‌های ارتباطی شبکه است. نسخه فوق، دارای محدودیت‌های مختص بخود است. حمایت از حداکثر چهار پردازنده و چهار گیگابایت حافظهٔ اصلی (RAM)، نمونه هائی از محدودیت‌های نسخه فوق، می‌باشد. زمانی‌که برنامه‌ها اجراء می‌گردند به آن‌ها یک فضا ثابت حافظه و بمیزان دو گیگا بایت نسبت داده می‌شود. در صورتی‌که کامپیوتر دارای حافظه فیزیکی کمتری باشد، سیستم‌عامل از فضائی بر روی دیسک که Swap file یا page file نامیده می‌شود برای ایجاد حافظه مجازی، استفاده می‌نماید.

شبکه عبارتست از مجموعه یا سیستم درون پیوندی (interconnected) انسانی یا فیزیکی که دسترسی به قابلیت یا توانایی خاصی را در محدوده ای از مکان و زمان فراهم می کند و در حالت مطلوب محدودیت مکانی و زمانی ندارد.

شبکهٔ رایانه‌ای (به اختصار : شبکه) به اتصال دو یا چند سیستم (مانند کامپیوتر،لپ‌تاپ،و…) که قابلیت انتقال اطلاعات بین خود را دارند شبکه رایانه‌ای گفته می‌شود.

یک شبکه رایانه‌ای اجازه به اشتراک‌گذاری منابع و اطلاعات را میان دستگاه‌های متصل شده به هم، می‌دهد. در دهه ۶۰ میلادی، آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته (ARPA) پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته (ARPANET) برای وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا اختصاص داد. این اولین شبکه رایانه‌ای در جهان بود.[۱] توسعه شبکه از سال ۱۹۶۹ و براساس طرح‌های توسعه یافته دهه ۶۰ آغاز شد.

منبع : https://fa.wikipedia.org