سورس کد فریم ورک نطارت عملکرد برای برنامه های web Api و MVC

سورس کد فریم ورک نطارت عملکرد برای برنامه های web Api و MVC
توضیحات محصول
سورس کد فریم ورک نطارت عملکرد برای برنامه های web Api و MVCReviewed by پیک فایل on Dec 8Rating: 4.5سورس کد فریم ورک نطارت عملکرد برای برنامه های web Api و MVCسورس کد فریم ورک نطارت عملکرد برای برنامه های web Api و MVC فریم ورکی برای نظارت عملکرد برای برنامه های web Api و MVC بدون استفاده از شمارنده های ویندوز که در Rest Api طراحی شده و دارای داشبورد UI می باشد .

 

سورس کد فریم ورک نطارت عملکرد برای برنامه های web Api و MVC

 

در این پست سورس کد فریم ورک نطارت عملکرد برای برنامه های web Api و MVC ارائه شده است .

Asp.Net Web Api بستری است که با ما کمک می کند سرویس های مبتنی بر پروتکل HTTP را آسان تر از پیش پیاده سازی کنیم. سرویس گیرنده های زیادی قادر هستند که از امکانات این بستر (Web Api) استفاده نمایند، سرویس گیرنده هایی مانند: مرورگر های وب، دستگاه های موبایل و نرم افزار های دسکتاپ. Web Api یک بستر ایده آل برای پیاده سازی برنامه های مبتنی بر معماری Restful در بستر اصلی DotNet FrameWork است.

زمانی که Api را در بستر Web پیاده سازی می کنیم، از روش های مختلفی برای این کار استفاده می کنیم. این روش ها شامل پروتکل های Http/Rpc می باشند. بدین معنی که این برنامه ها از پروتکل http و امکانات RPC  برای فراخوانی متد های مورد نیاز خود در بستر وب استفاده می کنند. ( RPC به طور اختصار این امکان را برای ما بوجود می آورد تا در محیط شبکه بتوانیم از توابع و متد هایی که بر روی یک کامپیوتر دیگر قرار دارند استفاده کنیم )


بیشتر بخوانید … سورس کد کار با فایل ها Files در قالب یک پروژه با windows Form سی شارپ


افعال/عملیات مورد نیاز برنامه های ما نیز در Web API قرار داده شده اند، اعمالی مانند بازیابی اطلاعات اشیا، درج اشیا، حذف اشیا و بروز رسانی اطلاعات اشیا(منظور از شیء همان آبجکت ها هستند که ممکن است هر چیزی را شامل شوند: محصولات/ تصاویر / اخبار و …). هر کدام از این اعمال توسط یک آدرس اینترنتی اختصاصی پشتیبانی می شوند.

سورس کد فریم ورک نطارت عملکرد برای برنامه های web Api و MVC

سورس کد فریم ورک نطارت عملکرد برای برنامه های web Api و MVC

به یاد داشته باشیم که HTTP تنهای برای خدمت رسانی به صفحات وب به وجود نیامده است، HTTP همچنین برای ایجاد بستری قدرتمند است که سرویس ها و اطلاعات را در معرض استفاده قرار دهد. HTTP مبحث پیچیده ای نیست،بلکه بسیار منعطف و فراگیر است. تقریبا اکثر پلتفرم ها کتابخانه های مرتبط با HTTP را دارند، بنابر این همانطور که کمی بالاتر گفته شد، سرویس های مبتنی بر HTTP به بازه وسیعی از سرویس گیرنده ها خدمات ارائه می کنند.

با وجود اینکه Asp.net Web Api با Asp.Net MVC ارائه شده است، بدین معنی نیست که قادر نیستیم از امکانات آن در Asp.Net Web Forms استفاده کنیم، استفاده از این امکانات در Web Form  ها به همان سادگی استفاده در MVC  است.

با یک نگاه دیگر، Web API نرم افزار های دیگر را قادر می سازد از متد ها و امکاناتی که در برنامه ما تعبیه شده است، استفاده کنند.Web Api شاید مناسبترین بستر برای استفاده در برنامه های مبتنی بر تلفن همراه باشد.

 

www.peakfile.com

 

 

مقالات مرتبط :

سورس کد محاسبه سرعت دانلود سیستم با سی شارپ