طرح توجیهی تولید اکسیژن طبی و صنعتی

طرح توجیهی تولید اکسیژن طبی و صنعتی
توضیحات محصول
طرح توجیهی تولید اکسیژن طبی و صنعتیReviewed by پیک فایل on Jul 23Rating: 5.0طرح توجیهی تولید اکسیژن طبی و صنعتی

طرح توجیهی تولید اکسیژن طبی و صنعتی

طرح توجیهی تولید اکسیژن طبی و صنعتی

طرح توجیهی تولید اکسیژن طبی و صنعتی

هدف : هدف از اجرای طرح احداث یک واحد کارخانه جهت تولید اکسیژن طبی و صنعتی می باشد.

تعداد روز کاری: ۲۴۰ روز

تعداد شیفت کاری: ۱ شیفت

تعداد ساعت کاری: ۸ ساعت

 

طرح توجیهی چیست؟

مطالعه‌ای است برای پاسخ به سؤالی بسیار ساده: آیا ایده‌ی مورد نظر (در رابطه با کسب‌وکارمان) امکان‌پذیر است؟ در حالی که در ظاهر ساده‌ به‌نظر می‌رسد، پیدا کردن پاسخ آن اغلب متضمن صرف انرژی‌های قابل‌توجه به‌منظور جست‌وجو در حیطه‌های گوناگون است. مواردی چون رقبای موجود در بازار، گزینه‌های مالی، ملاحظات فنی و تولیدی، عوامل فراوانی برای بررسی توجیه‌پذیر بودن راه‌اندازی هر کسب‌و‌کار تازه هستند.

 در این مقاله به شما خواهیم گفت که چه زمانی برای آغاز فرایند تهیه‌ی طرح توجیهی مناسب است؟ مواردی که لازم است در گزارش نهایی یافته‌هایتان به آن اشاره کنید کدام‌ها هستند؟ شایسته‌ترین فرد برای انجام این تحلیل چه کسی است؟ و پرسشنامه‌ها چگونه برای یافتن پاسخ برخی از فوری‌ترین سؤالات طرح توجیهی به کمک شما می‌آیند.

اکسیژن طبی:

گاهی برای بدن شرایطی ایجاد می شود که نمی تواند اکسیژن رسانی به سلول ها و بافت ها را به درستی انجام دهد و به عبارت دیگر میزان اکسیژنی که از طریق تنفس هوای محیط به بدن می رسد جوابگوی شرایط عادی بدن نمی باشد. در چنین مواقعی باید با گاز اکسیژن اضافی به او کمک کرد تا بتواند اکسیژن مورد نیاز خود را تامین نماید. بدین منظور گاز اکسیژن گرید پزشکی تولید می شود که در سیلندرهای اکسیژن طبی با اندازه های متفاوت ذخیره شده و مورد استفاده بیمار قرار می گیرد.

اکسیژن صنعتی:

یکی از کاربردهای بسیار مهم گاز اکسیژن در صنعت در صنایع فولاد و فرایندهای جوش و برش فلزات است. بخش اعظم گاز اکسیژن صنعتی در تولید فولاد استفاده می شود و کاربرد زیادی در فرایند برش دادن فلزات و ایجاد شعله های بالا در فرایندهای جوشکاری دارد.

>> جهت مشاهده سایر طرح های توجیهی فروشگاه بزرگ پیک فایل اینجا کلیک کنید <<