تحقیق در مورد کاربرد ریاضی در موسیقی

تحقیق در مورد کاربرد ریاضی در موسیقی
توضیحات محصول
تحقیق در مورد کاربرد ریاضی در موسیقیReviewed by سینا on Sep 9Rating: 5.0تحقیق در مورد کاربرد ریاضی در موسیقیتحقیق در مورد کاربرد ریاضی در موسیقی

تحقیق در مورد کاربرد ریاضی در موسیقی

تحقیق در مورد کاربرد ریاضی در موسیقی

تحقیق در مورد کاربرد ریاضی در موسیقی

عنوان تحقیق : تحقیق در مورد کاربرد ریاضی در موسیقی

شاید تا حالا فکر کرده باشید ریاضی در چیزاي خشک و بی مزه است اما باید بگوییم که در اشتباهید. ریاضی در اینجا خود را با آلات موسیقی قاطی کرده. حالا ریاضیات را در این آلت می بینید.

کاربرد مثلث در موسیقی

مثلث از ابتدایی ترین اشکال هندسی بوده که انسانها در هنر ازاون استفاده میکردند، بدون شک اولین نوع از انواع مثلث هم که در هنر از آن استفاده شده مثلث متساول الاضلاع بوده است. اهرام مصر نمونه بسیاري قدیمی (حدود ۲۸۰۰ سال پیش از میلاد) از کاربري مثلت در هنر معماري قدیم بوده است. نمونه هاي دیگر از استفاده از مثلث در هنر تمدن در نپال نیز مشاهده Pompeii هاي قدیم را می تواند در کاشی کاري هاي دیواره معابد کرد .

مثلث

معروف هست تالس (۶۴۰-۵۵۰ سال پیش از میلاد) که پدر ریاضیات، نجوم و فلسفه یونان باستان بوده از شاگردان خود می خواهد که به مصر سفر کنند تا از پیشرفت علوم در آن تمدن اطلاعات لازم را کسب کنند و فیثاغورث (Pythagoras) از اولین افرادی بوده که این دستور را می پذیرد و به مصر سفر میکند. فیثاغورث از بنیانگذاران علمی موسیقی در جهان بوده و اغلب از هندسه برای مدل کردن استفاده می کرده، می خواهیم با استفاده از تجربیات او سلسه مطالبی را پیرامون ارتباط موسیقی با علوم هندسه، فیزیک و ریاضی آغاز کنیم.

عقیده هنلی

به عقیده”هنلی” براساس­ سه ­ادعای ­­زیر می­توان­ تاریخ­ موسیقی­را با­ تاریخ­ ریاضیات­ مقایسه­ کرد:

  • ریاضیا ت بسیاری از ویژه گی های هنر را دارد.

  • مانند هنر باید بتوان دوره­هایی هم چون دوران­های رنسانس، کلاسیک و رمانتیک  درموسیقی را در ریاضیات نیز پیدا کرد.

  • این دوران­ها، تطابقی خوب با دوران­های موسیقی و نیز بسیاری ویژه­گی­های مشترک دارند، امّا با دوران های مختلف نقاشی و ادبیات، تفاوت عمده­ای دارند.

 

>>جهت مشاهده تحقیق و مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.<<