سورس کد MailSender سی شارپ در Asp.net Web Form

سورس کد MailSender سی شارپ در Asp.net Web Form
توضیحات محصول
سورس کد MailSender سی شارپ در Asp.net Web FormReviewed by پیک فایل on Dec 6Rating: 4.5سورس کد MailSender سی شارپ در Asp.net Web Formسورس کد MailSender سی شارپ در Asp.net Web Form که بر خلاف ASP، PHP و … که معمول آنها کد نویسی میان کد‌های Markup است یک سری Component ارائه کرده و برنامه نویس برای ایجاد یک صفحه وب با کامپوننت‌ها کار می‌کند نه تگ‌های HTML

سورس کد MailSender سی شارپ در Asp.net Web Form

 

در این پست سورس کد MailSender سی شارپ در Asp.net Web Form ارائه شده است .

 

ASP.Net با تولد خود یک روش متفاوت برای طراحی صفحات وب را ارائه کرد. یک Framework متفاوت با روش‌های استفاده شده در سایر زبان‌های سمت سرور. آن روزها اسم خاصی نداشت اما امروز به آن روش Web Forms میگوییم.

ASP.Net Webforms بر خلاف ASP، PHP و … که معمول آنها کد نویسی میان کد‌های Markup است یک سری Component ارائه کرده و برنامه نویس برای ایجاد یک صفحه وب با کامپوننت‌ها کار می‌کند نه تگ‌های HTML. کار با داده‌ها هم بسیار آسان شده. همه چیز Data bind می‌شود. در واقع ما در Web Forms با Http Request و Http Response کمتر سرو کار داریم. و تمام اتکای ما به همان کامپوننت‌ها یا کنترل‌های سمت سرور ASP.Net Webforms است.


بیشتر بخوانید …سورس کد ایجاد سبد خرید با زبان php


این روش چند ضعف دارد:

اولین ضعف این روش این است که دست برنامه نویس و طراح در ایجاد رابط‌های کاربری ابدائی کاملا بسته است و برنامه نویس ناگزیر است با Interface از پیش تعیین شده .Net کار کند.

سورس کد MailSender سی شارپ در Asp.net Web Form

سورس کد MailSender سی شارپ در Asp.net Web Form

دومین ضعف ASP.Net Webforms یک موجودی است به نام Viewstate. از روی اسمش معلوم است که کار Viewstate چیست. کارش نگهداری آخرین state کاربر هنگام Post Back شدن صفحه است. همان طور که گفتم کنترل Request‌ها و Response‌ها از دست برنامه نویس خارج شده و خود ASP.Net Webforms نیز ارتباط بین صفحات ارسالی از سوی سرور را با Viewstate برقرار میکند. متاسفانه Viewstate که معمولا حجم بالایی دارد هر بار هنگام Response همراه محتوای صفحه به سمت کاربر ارسال می‌شود و هنگام ارسال Request بعدی به سمت سرور ارسال می‌شود. و این صفحات را بسیار سنگین‌تر می‌کند. البته می‌شود حجم Viewstate را با چند کار ساده کنترل کرد که برنامه نویس‌ها به علت تنبلی زیاد و یا عدم اطلاع از این تکنیک‌ها مرتب درگیر این مشکل هستند.

در برنامه‌های ساخته شده با Web Forms خبری از Pretty URLs نیست که بسیار مورد توجه و علاقه موتور جستجو‌ها است و این موضوع سال‌ها من رو حرص داده

 

اما از مزیت‌های ASP.Net Web Forms:

Web Forms در واقع سرعت کد نویسی صفحات را خیلی زیاد می‌کنند. و واقعا بدرد آدم‌های کم حواس و تنبل می‌خورند. چون تقریبا همه کارهای سخت خودکار انجام می‌شود و برنامه نویس فقط به Logic برنامه اش فکر می‌کند.

در Web Forms یک سری Event برای هر کامپوننت و کنترل سمت سرور وجود دارد که برنامه نویسی صفحات وب را شبیه برنامه نویسی Desktop Application می‌کند که خیلی ساده‌تر از وب است.

Web Forms یک سری کامپوننت برای ارتباط با DB دارد که تا حد زیادی برنامه نویس را از شر دستورات SQL خلاص می‌کند.

 

 

www.peakfile.com

 

 

مقالات مرتبط :