سورس کد یک پلاگین کاربردی برش تصویر ساده jQuery

سورس کد یک پلاگین کاربردی برش تصویر ساده jQuery
توضیحات محصول
سورس کد یک پلاگین کاربردی برش تصویر ساده jQueryReviewed by پیک فایل on Dec 14Rating: 4.5سورس کد یک پلاگین کاربردی برش تصویر ساده jQueryسورس کد یک پلاگین کاربردی برش تصویر ساده jQuery هدف اصلی جی کوئری فراهم آوردن زمینه ی استفاده ی آسان از زبان جاوا اسکریپت در برنامه نویسی تحت وب (صفحات وب) می باشد .

 

سورس کد یک پلاگین کاربردی برش تصویر ساده jQuery

 

در این پست سورس کد یک پلاگین کاربردی برش تصویر ساده jQuery ارائه شده است .

Jquery چیست برای اینکه بدانیم به راحتی باید گفت که یک کتابخانه یا چارچوب کاری برای زبان برنامه نویسی سمت سرویس گیرنده جاوا اسکریپت (JavaScript framework) است که هدف اصلی آن فراهم آوردن زمینه ی استفاده ی آسان از زبان نام برده در برنامه نویسی تحت وب (صفحات وب) می باشد. jQuery یک کتابخانه از جاوا اسکریپت است . از آن جایی که کتابخانه ی JQuery بسیاری از امکانات و عملیات قابل اجرا توسط زبان جاوا اسکریپت را گرفته و در قالب یک سری تابع می گنجاند که می توانید به راحتی هر چه تمام تر فراخوانی و اجرا کنید (با کم ترین میزان کدنویسی بیشترین عملیات ممکن را اجرا کنید)، می توان آن را یک لایه ی سطح بالا (abstraction layer) نیز نامید. با این حال، لازم است به خاطر داشته باشید که کتابخانه ی ذکر شده به هیچ وجه نمی تواند کاملا جایگزین JavaScript گردد. اگرچه jQuery در بسیاری از موارد میزان کدنویسی را کاهش داده و در عین حال همان عملیات قابل اجرا توسط جاوا اسکپریت را اجرا می کند، اما نباید فراموش کنید که توابع و دستورات jQuery هم در حقیقت همان کد زبان جاوا اسکریپت است.

 


بیشتر بخوانید … سورس کد کار با فایل ها Files در قالب یک پروژه با windows Form سی شارپ


با توجه به آنچه گفته شد،در لزومی ندارد برای استفاده از کتابخانه ی مزبور حتما یک متخصص در زمینه ی برنامه نویسی با جاوا اسکریپت باشید.در واقع، jQuery سعی دارد بسیاری از کارهایی که می توان با استفاده از کدهای جاوا اسکریپت پیاده سازی کرد، همچون دستکاری DOM و فراخوانی توابع AJAX، را تسهیل نماید. از این رو لازم نیست درباره ی جاوا اسکریپت اطلاعات بسیار بالایی داشته باشید.

سورس کد یک پلاگین کاربردی برش تصویر ساده jQuery

سورس کد یک پلاگین کاربردی برش تصویر ساده jQuery

تعدادی زیادی کتابخانه ی جاوا اسکریپت وجود دارد که در حال حاضر jQuery پرکاربردترین و کارآمدترین آن ها محسوب می شود. از جمله دلایل محبوبیت این کتابخانه می توان به قابلیت توسعه پذیری بالا اشاره کرد. بنابراین شما می توانید برای هر کاری که تصورش را می کنید، افزونه (plugin) پیدا کنید.

قدرت و کارایی بالا، دامنه ی وسیع افزونه های پرکاربرد، ساختار نگارشی روان و کارآمد این چارچوب کاری را از دیگر کتابخانه های jQuery تمایز بخشیده است.

www.peakfile.com

 

 

 

 

مقالات مرتبط :

سورس کد محاسبه سرعت دانلود سیستم با سی شارپ