طرح توجيهی پرورش گل و گياه در گلخانه (نخل زينتي)

طرح توجيهی پرورش گل و گياه در گلخانه (نخل زينتي)
توضیحات محصول
طرح توجيهی پرورش گل و گياه در گلخانه (نخل زينتي)Reviewed by سینا on Jul 12Rating: 5.0طرح توجيهی پرورش گل و گياه در گلخانه (نخل زينتي)طرح توجيهی پرورش گل و گياه در گلخانه (نخل زينتي)

طرح توجيهی پرورش گل و گياه در گلخانه (نخل زينتي)

طرح توجيهی پرورش گل و گياه در گلخانه (نخل زينتي)

طرح توجيهی پرورش گل و گياه در گلخانه (نخل زينتي)

خلاصه طرح توجیهی :


موضوع طرح : پرورش گل و گياه در گلخانه ( پيتوس و نخل زينتي )


ظرفيت : ٢٠٠٠ متر مربع


مجوز هاي لازم: جواز تاسيس از وزارت كشاورزي


سرمايه گذاري كل: ١٣٦٣ ميليون ريال


سهم آوردة متقاضي: ١٦٣ ميليون ريال


سهم تسهيلات: ١٢٠٠ ميليون ريال


دورة بازگشت سرمايه: ٦ /٢ سال ( معادل ٣١ ماه ) 


سود ويژه : ٥٧ /٤٨٧ ميليون ريال 


ميزان اشتغالزايي : نه نفر

 

توجيه اقتصادي طرح :

  • سرمايه گذاري ثابت

  • هزينه هاي جاري

  • فروش

  • سود ناويژه

  • سود ويژه

  • محاسبه نقطه سر به سر

  • محاسبة كارمزد وام

 

پرورش گل و گياه

وضعيت جغرافيايي وطبيعي ايران به گونه اي است كه آسمان روشن و صاف و آفتاب گرم آن عامل مثبتي براي رشد و نمو برخي گياهان در فصول مختلف سال است اين امر باعث مي شود تا در آينده نه تنها از واردات بذر و قلمه گل و گياه كاسته شود بلكه سبب صادرات محصولات گلخانه اي نيز خواهد بود.

عواملي نظير درجه حرارت هوا و خاك ، شدت نور، طول دوره روشنايي، ميزان رطوبت و تبخير در كيفيت و ميزان عملكرد بسيار مؤثر است.

توجيه فني :

كشت گل و گياه در گلخانه به صورت رديفي انجام مي شود . آبياري لازم نيز براي گلها بسته بهنوع و امكانات و شرايط عمدتا به صورت باراني و يا سيستم قطره اي است.
فواصل كشت بذر و قلمه ها در رديف ها ، مختلف و متفاوت است و بسته به نوع گل و گياه دچار تغيير مي ياشد. دماي مناسب گلخانه جهت رشد مطلوب گل ها بستگي مستقيم به نوع گياه داشته ولي به هر حال با توجه به بسته بودن سيستم ، قابل كنترل مي باشد.
رطوبت درون گلخانه نيز حائز اهميت است و مانند دما بايد دقيقا كنترل گردد، افزايش رطوبت باعث بروز و شيوع بيماريهاي قارچي خواهد بود. به هر حال در سيستم گلخانه اي به دليل مسدود بودن محيط پرورش، كنترل شرايط رشد و نمو از قبيل دما، رطوبت، بستر كشت و مهار آفات و امراض سهل تر م يباشد و به اين ترتيب با بررسي و مراقبت دقيق مي توان حتي المقدور از خسارات و زيانهاي احتمالي كاست.
استفاده از سيستم هاي تغذيه اي نيز در گلخانه ها به سهولت بيشتري انجام م يگيرد و به اين وسيله مي توان به ميزان و كيفيت توليدات افزود.

 

>> جهت مشاهده سایر طرح های توجیهی فروشگاه بزرگ پیک فایل اینجا کلیک کنید <<