پایگاه داده سیستم بیمارستان به همراه فایل SQL و نمودار ER

پایگاه داده سیستم بیمارستان به همراه فایل SQL و نمودار ER
توضیحات محصول
پایگاه داده سیستم بیمارستان به همراه فایل SQL و نمودار ERReviewed by پیک فایل on Nov 10Rating: 4.5پایگاه داده سیستم بیمارستان به همراه فایل SQL و نمودار ERپایگاه داده سیستم بیمارستان به همراه فایل SQL و نمودار ER ، داده هایی که قرار است در پایگاه داده ذخیره شوند، ابتدا باید با یک دید سطح بالا از لحاظ معنایی و مفهومی مدلسازی شوند.

پایگاه داده سیستم بیمارستان به همراه فایل SQL و نمودار ER

 

در این پست ، پایگاه داده سیستم بیمارستان به همراه فایل SQL و نمودار ER ، ارائه شده است .

 

داده هایی که قرار است در پایگاه داده ذخیره شوند، ابتدا باید با یک دید سطح بالا از لحاظ معنایی و مفهومی مدلسازی شوند. حاصل عملیات مدلسازی معنایی، ساختار منطقی بانک اطلاعات و در واقع همان شمای ادراکی است.

مدلها و روشهای مختلفی برای مدلسازی معنایی داده ها وجود دارند که از معروفترین آنها می توان از مدل موجودیت ارتباط (ER)، مدل Niam، مدل زبان یکپارچه مدلسازی (UML) و تکنیک مدلسازی شیئی (OMT) نام برد.

 

 

 

پایگاه داده سیستم بیمارستان به همراه فایل SQL و نمودار ER

پایگاه داده سیستم بیمارستان به همراه فایل SQL و نمودار ER

 

نمودار ER، نموداری است که در آن سه مفهوم اساسی مدل یعنی موجودیت، صفت و نوع ارتباط در آن نمایش داده می‌شوند. این نمودار اولین طرح پایگاه داده‌ها و مدل کلی آن در بالاترین سطح انتزاع می‌باشد. نمادها و مفهوم آنها در زیر نشان داده شده‌اند.

هر نمودار ER پاسخگوی مجموعه مشخصی از نیازهای کاربران است و بدیهی است که این نمودار با تغییر و رشد نیازهای کاربران تغییر یافته و توسعه داده می‌شود. یک نمونه از نمودارهای ER را می‌توان در ادامه ملاحظه نمود.

مدل موجودیت-ارتباط (Entity-Relationship) يا مدل ER توسط Peter Pin-Shan Chen از انستیتو تکنولوژی ماساچوست (MIT) در سال ۱۹۷۶ طراحی شد.

مدل ER مدل ادراکی داده است که دنیای واقعی را به صورت موجودیت ها و وابستگی های بین آنها می بیند.

در مدل ER ساختار پایگاه داده به صورت یک دیاگرام به تصویر کشیده می شود که ارتباط منطقی موجودیت ها را به صورت يک نمودار ترسيمی نمايش می دهد.

مدل ER به عنوان ابزاری برای طراحی پایگاه داده بسیار موفق است و کمک بسیار خوبی برای طراحی، پيآده سازی، بهینه سازی و اشکالزدائی برنامه های پایگاه داده است.

ساختارهائی که در مدل ER استفاده می شوند براحتی به جداول رابطه ای تبدیل می شوند.

مدل ER مستقل از سخت افزار و DBMS است.

يک دياگرام ER از اجزای زير تشکيل شده است:

  • موجودیت

  • صفات خاصه

  • ارتباط

  • کارديناليتی

www.peakfile.com