طرح توجیهی فنی تولید پودر ماهی

توضیحات محصول
طرح توجیهی فنی تولید پودر ماهیReviewed by peakfile on Jul 12Rating: 5.0طرح توجیهی فنی تولید پودر ماهی

طرح توجیهی فنی تولید پودر ماهی

طرح توجیهی فنی تولید پودر ماهی

طرح توجیهی فنی تولید پودر ماهی

 

طرح توجیهی چیست؟

مطالعه‌ای است برای پاسخ به سؤالی بسیار ساده: آیا ایده‌ی مورد نظر (در رابطه با کسب‌وکارمان) امکان‌پذیر است؟ در حالی که در ظاهر ساده‌ به‌نظر می‌رسد، پیدا کردن پاسخ آن اغلب متضمن صرف انرژی‌های قابل‌توجه به‌منظور جست‌وجو در حیطه‌های گوناگون است. مواردی چون رقبای موجود در بازار، گزینه‌های مالی، ملاحظات فنی و تولیدی، عوامل فراوانی برای بررسی توجیه‌پذیر بودن راه‌اندازی هر کسب‌و‌کار تازه هستند.

 در این مقاله به شما خواهیم گفت که چه زمانی برای آغاز فرایند تهیه‌ی طرح توجیهی مناسب است؟ مواردی که لازم است در گزارش نهایی یافته‌هایتان به آن اشاره کنید کدام‌ها هستند؟ شایسته‌ترین فرد برای انجام این تحلیل چه کسی است؟ و پرسشنامه‌ها چگونه برای یافتن پاسخ برخی از فوری‌ترین سؤالات طرح توجیهی به کمک شما می‌آیند.

 

پودر ماهي عبارتست از محصول جامد فرآوري شده اي كه از آبگيري، پختن، جداسازي، خشك كردن و آسياب ماهي يا ضايعات آن به دست مي آيد.

پودر ماهي داراي سطح بالايي از اسيدهاي آمينه اصلي نظير ليسئين است كه در توليدات دانه اي كه غذاي اكثر حيوانات است كم يافت مي شود و و همچنين داراي اسيد هاي آمينه ميتونين و سيستئين با محتوا و قابليت هضم و ارزش غذايي بالا مي باشد ، به علاوه شامل ويتامين هاي دسته B نظير B12 و B2 ، كولين، نياسين، اسيد پانتوتيك و ريبوفلاوين، و يك منبع خوب براي كلسيم، مس، آهن، فسفر و مقدار ناچيزي از مواد معدني ديگر مي باشد.

پودر ماهي بر اساس مقدار پروتئين، چربي، رطوبت، خاكستر و ازت آزاد آن به درجات مختلفي از نظر كيفي تقسيم مي شود كه جزئيات آن در جدول شماره ۱ قابل ملاحظه است. هر چه مقدار پروتئين زيادتر و ميزان چربي، رطوبت، خاكستر و ازت آزاد آن كمتر باشد، پودر حاصله مطلوب تر است.

روغن ماهي از پودر ماهي پس از مرحله پختن استخراج مي شود و به دليل داشتن اسيد هاي چرب اشباع نشده و امگا-۳ در سلامت غذاي انسان نقش بسيار مهمي را ايفا مي كند.

روغن به دست آمده از فانوس ماهيان داراي بوي ملايمي بوده و ارزش يد آن ۱۱۷- ۱۱۶ و ميزان نرخ اسيد چرب آن۲٫۱-۲ مي باشد. پايين بودن ميزان اسيد چرب اشباع نشده آن موجب ثبات بيشتر پودر و روغن فانوس ماهي شده كه در بخش پرورش آبزيان اثرات مهمي در رشد و طعم لذيذ آن خواهد داشت.

كاربرد پودر و روغن ماهي

پودر ماهي به عنوان منبع غني پروتئين در تغذيه دام، طيور و آبزيان نقش بسزايي دارد. در حال حاضر اين محصول در صنعت مرغداري كه دومين صنعت كشور مي باشد، مصرف فراواني داشته و حدود ۱۲- ۶ درصد از ماده تشكيل دهنده دانه مرغ را در بر مي گيرد. همچنين در سالهاي اخير اين ماده در سر سفره غذاي انسانها نيز به طور مستقيم حضور پيدا كرده است.

روغن ماهي نيز همانند پودر ماهي در صنعت پرورش حيوانات به ويژه آبزيان نقش مهمي را داراست و باعث افزايش رشد ، ضريب تبديل خوراك (FCR ) و مقاومت در برابر بيماري مي شود.

استفاده ي تركيبي از پودر و روغن ماهي در پرورش آبزيان باعث رشد چشمگير آنها، كاهش هزينه هاي توليدي و حفظ و بهبود طعم ماهيان خوراكي مي شود.

بر اساس آمار ارائه شده از شركت هاي مهم پرورش آبزيان در جهان، رژيم غذايي مورد استفاده آنها داراي ۵۴- ۲۵ درصد پودر ماهي و ۳۲ – ۲۵ درصد روغن ماهي مي باشد.

 

>> جهت مشاهده سایر طرح های توجیهی فروشگاه بزرگ پیک فایل اینجا کلیک کنید <<