طرح توجيه فنی و اقتصادی توليـد رشته آشی و پلويی

طرح توجيه فنی و اقتصادی توليـد رشته آشی و پلويی
توضیحات محصول
طرح توجيه فنی و اقتصادی توليـد رشته آشی و پلويیReviewed by فرشاد مراحم on May 29Rating: 5.0طرح توجيه فنی و اقتصادی توليـد رشته آشی و پلويیطرح توجيه فنی و اقتصادی توليـد رشته آشی و پلويی با ظرفيت 360 تن در سال - کارآفرینی و اشتغالزایی

طرح توجيه فنی و اقتصادی توليـد رشته آشی و پلويی

با ظرفيت ۳۶۰ تن در سال

طرح توجيه فنی و اقتصادی توليـد رشته آشی و پلويی

طرح توجيه فنی و اقتصادی توليـد رشته آشی و پلويی

موضوع طرح : توليد رشته آشي و پلويي

ظرفيت : ۳۶۰ تن در سال

محل اجراي طرح : قابل اجرا در سراسر كشور

سرمايه گذاري كـل: ۸۷۶ ميليون ريال

سهم آوردة متقاضي: ۸۸ ميليون ريال

سهم تسهيلات: ۷۸۵ ميليون ريال

دورة بازگشـت سرمايه: ۱۹ ماه

اشتغالزايي : نه نفر

پديده پويايي در يك جامعه ، گذشته از تاثير در ساختارهاي ديگر زندگي از قبيل روابط اجتماعي ، مسكن ، بهداشت، آموزش و غيره، كم و بيش در نوع و مواد مصرفي آن جامعه نيز تاثير مستقيم داشته و بسته به وضعيت اقتصاد جامعه در اغلب جوامع دگرگوني هاي كاملا مشخص، در وضع و نوع تغذيه به وجود آورده است.

لذا همين مساله باعث شده است كه اقشار مختلف جامعه در ميان غذاهاي متنوع دست به انتخاب زده و نوع مواد مصرفي را با در نظر گرفتن دو فاكتور اساسي يعني مطلوبيت فرهنگي و امكانات اقتصادي در برنامه غذايي خود قرار دهند.

طرح توجیهی چیست؟

مطالعه‌ای است برایاسخ به سؤالی بسیار ساده: آیا ایده‌ی مورد نظر (در رابطه با کسب‌وکارمان) امکان‌پذیر است؟ در حالی که در ظاهر ساده‌ به‌نظر می‌رسد، پیدا کردن پاسخ آن اغلب متضمن صرف انرژی‌های قابل‌توجه به‌منظور جست‌وجو در حیطه‌های گوناگون است. مواردی چون رقبای موجود در بازار، گزینه‌های مالی، ملاحظات فنی و تولیدی، عوامل فراوانی برای بررسی توجیه‌پذیر بودن راه‌اندازی هر کسب‌و‌کار تازه هستند. در ادامه به شما خواهیم گفت که چه زمانی برای آغاز فرایند تهیه‌ی طرح توجیهی مناسب است؟ مواردی که لازم است در گزارش نهایی یافته‌هایتان به آن اشاره کنید کدام‌ها هستند؟ شایسته‌ترین فرد برای انجام این تحلیل چه کسی است؟ و پرسشنامه‌ها چگونه برای یافتن پاسخ برخی از فوری‌ترین سؤالات طرح توجیهی به کمک شما می‌آیند.

برای مشاهده ایده ها وطرح های توجیهی بیشتر اینجا کلیک کنید.