پروژه حرفه ای Encrypt,Decrypt فایل با WPF سی شارپ

پروژه حرفه ای Encrypt,Decrypt فایل با WPF سی شارپ
توضیحات محصول
پروژه حرفه ای Encrypt,Decrypt فایل با WPF سی شارپReviewed by فرشاد مراحم on Jul 21Rating: 5.0پروژه حرفه ای Encrypt,Decrypt فایل با WPF سی شارپپروژه حرفه ای Encrypt,Decrypt فایل با WPF سی شارپ

پروژه حرفه ای Encrypt,Decrypt فایل با WPF سی شارپ

پروژه حرفه ای Encrypt,Decrypt فایل با WPF سی شارپ

پروژه حرفه ای Encrypt,Decrypt فایل با WPF سی شارپ

رمزنگاری یا رمزگذاری (Encryption) فرآیند تبدیل و ذخیره اطلاعات با استفاده از یک الگوریتم خاص برای محافظت از آنها است در هر رمز گذاری یک کلید الگوریتم وجود دارد که تنها در اختیار خود رمزگذار می باشد.

از این کلید برای معکوس کردن عمل رمز نگاری و اصطلاحاً رمزگشایی یا Decryption استفاده می شود.

رمزنگاری مدت طولانی است که توسط دولت و نیروهای نظامی به منظور برقراری ارتباط امن و یا بعضا مخفی استفاده می شود اما درحال حاضر به طور معمول و در جهت حفاظت از اطلاعات در انواع مختلفی از سیستم های غیر نظامی نیز استفاده می شود.

به گزارش موسسه امنیت کامپیوتری (CSI) در سال ۲۰۰۷حدود ۷۱% از اطلاعات منتقل شده و ۵۳% از اطلاعات ذخیره شده برروی حافظه های کامپیوتری رمزگذاری شده بودند.

رمزنگاری می تواند برای حفاظت از اطلاعات ذخیره شده بر روی انواع حافظه کامپیوتری از جمله حافظه های فلش مورد استفاده قرارگیرد.

امروزه رمزگذاری برای محافظت از اطلاعات در حمل و نقل استفاده می شود.

بعنوان مثال داده هایی که از طریق شبکه های مختلف، اینترنت ، تلفن همراه ، میکروفن بی سیم ، دستگاه مخابره داخل ساختمان، دستگاه های بلوتوث منتقل می شوند نیز کاربرد دارند.

در سال های اخیر موارد بسیاری درمورد اطلاعاتی که درحین انتقال رهگیری شده اند گزارش شده است.

برای رمز گذاری و حفاظت از اطلاعات روش های مختلفی وجود دارد اما یکی از قدیمیترین برنامه های کاربردی عمومی رمز نویسی PGP نام دارد، که در سال ۱۹۹۱ توسط Phil Zimmermann نوشته شده است.

الگوریتم های مورد استفاده برای رمزنگاری به دو دسته متقارن و نامتقارن تقسیم می شوند در الگوریتم های متقارن هر دو طرفی که قصد رد و بدل کردن اطلاعات را دارند از یک کلید مشترک برای رمزگذاری و نیز رمزگشایی استفاده می‌کنند.

در این حالت بازگشایی و رمزگزاری اطلاعات دو فرآیند معکوس یکدیگر می‌باشند.

تمامی سورس کدها و پروژه های موجود در Peak File جهت ارتقاء دانش برنامه نویسی دانشجویان و علاقمندان به برنامه نویسی Net. می باشد. امید است مطالب گفته شده و پروژه های موجود مورد رضایت شما عزیزان قرار بگیرد