طرح توجيهي اقتصادی پرورش اردك مادر

طرح توجيهي اقتصادی پرورش اردك مادر
توضیحات محصول
طرح توجيهي اقتصادی پرورش اردك مادرReviewed by peakfile on Jul 12Rating: 5.0طرح توجيهي اقتصادی پرورش اردك مادر

طرح توجيهي اقتصادی پرورش اردك مادر

طرح توجيهي اقتصادی پرورش اردك مادر

طرح توجيهي اقتصادی پرورش اردك مادر

مقـدمه:

با توجه به افزايش روزافزون جمعيت دنيا و نياز جوامع انساني به تامين پروتئين خصوصا نوع پروتئين حيواني اهميت پرداختن به حل مسائل تغذيه اي دنياي آينده  مشخص ميشود. زماني كه بدليل رشد بيش از حد جوامع انساني و مصرف مواد غذايي و كاهش منابع اوليه توليد با مشكلات تامين نيازمنديهاي اوليه انساني كه مهمترين آنها غذا مي باشد مواجه خواهيم شد . .با بالارفتن درآمد سرانه و آگاهي مردم به اهميت پروتئين حيواني در تغذيه و سلامتي افراد جامعه مصرف پروتئين هميشه با تصاعد هندسي افزايش پيدا مي كنددر صورتي كه توليد گوشت با تصاعد عددي افزايش پيدا كرده است.

پرندگاني كه براي توليد گوشت پرورش داده مي شوند عبارتند از انواع مرغ ، بوقلمون ، اردك و غاز. در ميان كليه طيور اردك از جمله پرندگاني مي باشد كه نگهداري و پرورش آن آسانتر از سايرين است و ثمراتي كه از اين راه به پرورش دهنده مي رسد از ساير پرندگان بيشتر است. رشد اردك بسيار سريع و چشمگير است بطوريكه با رعايت رژيم غذايي مناسب و قوي ، مي توان در مدت دو ماه وزن پرنده را به ۵/۲ كيلوگرم رسانيد. ميزان تخمگذاري اين پرنده در بعضي از نژادهاي تخمگذار بسيار قابل توجه است و در پاره اي از موارد حتي به ۰۰۳ تخم در سال ميرسد. پرورش اردك معمولا در نواحي معتدل و پرباران كه داراي آببندهاي طبيعي باشد بهتر و اقتصادي تر است.معمولا براي اردك ۲ مترمربع فضاي گردش در جلوي لانه در نظر مي گيرند و مقدار فضاي سقف مورد نياز را براي هر ۳ الي ۴ قطعه اردك مادر يك مترمربع در نظر مي گيرند. به جرات مي توان گفت كه بيش از ۰۵ درصد پيروزي يا شكست طرح اردك داري بستگي مستقيم به مكاني دارد كه براي پرورش آنان در نظر گرفته مي شود. محاسبه درست فضاي مورد نياز جهت پرورش اردك به روش صنعتي از نظر اقتصادي بسيار مهم است كه بستگي به آب و هوا ، نژاد و نحوه پرورش دارد.

در هر بخش مي توان بين ۰۰۱ الي ۰۱۱ اردك را با احتساب ۳ الي ۴ اردك هر يك متر مربع منظور نمود كه بيشتر از اين لطمه شديدي به تخمگذاري اردك مي رسد.

مقدار غذايي كه در اختيار اردكهاي تخم گذار قرار داده مي شود بستگي به تعداد توليد تخم آنها دارد .قبل از تخمگذاري بايد مقدار كافي صدف و يا سنگهاي آهكي (منابع تامين كلسيم) در اختيار اردكها قرار داد. يكي از جيره هاي متداول و قابل مصرف بشرح ذيل مي باشد:

ذرت ۷۴% – سبوس گندم ۱۲% – پودر يونجه ۸% – پودر شيرخشك۷% – صدف يا سنگ آهك ۲% – نمك۱%مقدار كنستانتره مورد نياز روزانه اردك تخمگذار۰۸۱ گرم مي باشد در نتيجه اردك تخمگذار ۳ كيلوگرمي در مدت دو ماه ميتواند ۵۴ الي ۰۵ تخم توليد كند. بايد جيره غذايي پولتها را از هفتمين تا بيست و پنجمين هفته زندگي طوري تنظيم نمود كه در اين مدت هر جوجه بيش از ۰۰۵ گرم وزن پيدا نكرده و غذاي آنان حدود ۵۳۱ گرم باشد .

 

طرح توجیهی چیست؟

مطالعه‌ای است برای پاسخ به سؤالی بسیار ساده: آیا ایده‌ی مورد نظر (در رابطه با کسب‌وکارمان) امکان‌پذیر است؟ در حالی که در ظاهر ساده‌ به‌نظر می‌رسد، پیدا کردن پاسخ آن اغلب متضمن صرف انرژی‌های قابل‌توجه به‌منظور جست‌وجو در حیطه‌های گوناگون است. مواردی چون رقبای موجود در بازار، گزینه‌های مالی، ملاحظات فنی و تولیدی، عوامل فراوانی برای بررسی توجیه‌پذیر بودن راه‌اندازی هر کسب‌و‌کار تازه هستند.

 در این مقاله به شما خواهیم گفت که چه زمانی برای آغاز فرایند تهیه‌ی طرح توجیهی مناسب است؟ مواردی که لازم است در گزارش نهایی یافته‌هایتان به آن اشاره کنید کدام‌ها هستند؟ شایسته‌ترین فرد برای انجام این تحلیل چه کسی است؟ و پرسشنامه‌ها چگونه برای یافتن پاسخ برخی از فوری‌ترین سؤالات طرح توجیهی به کمک شما می‌آیند.

 

>> جهت مشاهده سایر طرح های توجیهی فروشگاه بزرگ پیک فایل اینجا کلیک کنید <<