طرح توجيهی فني ، مالي و اقتصادي آموزشگاه رانندگي

طرح توجيهی فني ، مالي و اقتصادي آموزشگاه رانندگي
توضیحات محصول
طرح توجيهی فني ، مالي و اقتصادي آموزشگاه رانندگيReviewed by سینا on Jul 13Rating: 5.0طرح توجيهی فني ، مالي و اقتصادي آموزشگاه رانندگيطرح توجيهی فني ، مالي و اقتصادي آموزشگاه رانندگي

طرح توجيهی فني ، مالي و اقتصادي آموزشگاه رانندگي

طرح توجيهی فني ، مالي و اقتصادي آموزشگاه رانندگي

طرح توجيهی فني ، مالي و اقتصادي آموزشگاه رانندگي

خلاصه طرح توجیهی :


موضوع طرح : آموزشگاه رانندگي


ظرفيت طرح : ١٦٠٠ نفر هنرآموز در سال ( ده دستگاه اتومبيل آموزشي )


محل اجراي طرح : قابل اجرا در مناطق شهري سراسر كشور


سرمايه گذاري كل: ٥ /٩٢٠ ميليون ريال 


سهم آوردة متقاضي: ٥ /١٠ ميليون ريال 


سهم تسهيلات: ٨٢٠ ميليون ريال


دورة بازگشت سرمايه: چهارده ماه


اشتغالزايي : سيزده نفر

 

سرمايه گذاري مورد نياز طرح:

  • سرمايه ثابت

  • سرمايه در گردش

  • برآورد هزينه هاي عملياتي و غير عملياتي

  • درآمد طرح

  • محاسبه دوره بازگشت سرمايه

  • محاسبه نقطه سر به سر

  • محاسبه كارمزد وام

 

آموزش رانندگی و اهمیت آن

افزايش جمعيت، رشد شهر نشيني و تمايل به مهاجرت به شهرها موجب رشد بي رويه شهرها شده است و به تبع آن مسافت مسافرت هاي درون شهري شهروندان افزايش يافته و آنان را ناگزير به استفاده از وسايل نقليه موتوري نموده است. از ديگر سو، فرسودگي ناوگان محدود حمل و نقل عمومي موجب عدم تمايل افراد به استفاده از اين گونه وسايل شده و موجبات استفاده وسيع تر از وسايل نقليه شخصي را فراهم مي آورد.

از طرف ديگر، با توجه به عدم وجود فرهنگ صحيح ترافيك در سطح كلانشهرها و رعايت نشدن آيين نامه رانندگي كه ناشي از ناكافي بودن آموزش عملي رانندگي پيش از صدور گواهينامه است، شاهد اتلاف وقت شهروندان در ساعات پرازدحام رفت و آمد هستيم كه منجر به تحميل هزينه هاي بسيار سنگيني بر اقتصاد ملي مي گردد.

علاوه بر اين مطلب، رعايت نكردن اصول صحيح رانندگي، موجب شده است آمار تصادفات رانندگي ايران، بالاترين رتبه را در بين ملل جهان كسب كند. چنانكه مطابق آمار رسمي در سال ١٣٨٠ بيش از هفده هزار نفر از هم ميهنانمان در تصادفات رانندگي جان باخته اند.

مطالب فوق الذكر لزوم آموزش كامل و صحيح رانندگي براي متقاضيان دريافت گواهينامه رانندگي را آشكار مي سازد. ضمن اينكه با توجه به تركيب جوان جمعيت كشور و تعداد زياد اين متقاضيان از يك سو و قوانين نوين اداره راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي مبني بر آموزش اجباري رانندگي در آموزشگاهها براي صدور گواهينامه توسط اين اداره و يا آموزشگاههاي رانندگي از ديگر سو، بازده مناسب اقتصادي براي اين فعاليت متصور است. همچنين با عنايت به نرخ بيشتر دختران در دوره هاي آموزشي اين آموزشگاهها ، اجراي چنين طرحي در قالب تعاوني هاي بانوان داراي مزيت بيشتري خواهد بود.

 

>> جهت مشاهده سایر طرح های توجیهی فروشگاه بزرگ پیک فایل اینجا کلیک کنید <<