سورس کد کامپایلر Net. برای زبان های C# و Visual Basic

سورس کد کامپایلر Net. برای زبان های C# و  Visual Basic
توضیحات محصول
سورس کد کامپایلر Net. برای زبان های C# و Visual BasicReviewed by پیک فایل on Dec 6Rating: 4.5سورس کد کامپایلر Net. برای زبان های C# و Visual Basicسورس کد کامپایلر Net. برای زبان های C# و Visual Basic با امکان تجزیه و تحلیل کدهای پیچیده که به منظور انتقال زبان های برنامه نویسی سطح بالا به زبان های سطح پایین ارائه شده است.

 

سورس کد کامپایلر Net. برای زبان های C# و Visual Basic

 

در این پست سورس کد کامپایلر Net. برای زبان های C# و Visual Basic ارائه شده است .

 

.Net تقریبا برای هر مشکلی که یک برنامه نویس با آن مواجه می‌شود، یک راه حل دارد و از چندین ابزار تشکیل شده است. منظورم از ابزار، تکه کدهایی است که از قبل برای انجام وظیفه‌ای خاص نوشته شده‌اند. بعضی‌ها .Net را به کتابخانه هم تشبیه می‌کنند که این تعریف هم درست به نظر می‌رسد.

ابزارهای درون .Net به چند دسته تقسیم می‌شوند. به این دسته‌ها، فضای نام (Name Space) می‌گوییم. این که چرا به این دسته‌بندی‌ها فضای نام گفته می‌شود، در مقاله‌های بعدی به صورت تخصصی‌تر به آن خواهم پرداخت.

یکی از این فضای نام‌ها System.Windows.Forms است. این فضای نام از نسخه اول .Net حضور داشته است. System.Windows.Forms به ما این امکان را می‌دهد که بتوانیم نرم افزارهای مبتنی بر ویندوز توسعه بدهیم. منظورم از «به ما این امکان را می‌دهد» این است که می‌توانیم با استفاده از آن، با نوشتن چند خط کد کوتاه، مثلا یک پنجره (Window) شبیه به Windows Explorer که هر روز با آن سر و کار داریم بسازیم.

 


بیشتر بخوانید …سورس کد ایجاد سبد خرید با زبان php


 انواع دات نت

تا همین چند وقت پیش اگر تصمیم می‌گرفتید که C#.Net را یاد بگیرید، یک راه بیشتر نداشتید؛ اینکه یک نرم‌افزار به نام Visual Studio را نصب کنید و کد نویسی را شروع کنید. اما دیگر فقط با یک نوع .Net سر و کار نداریم. چون مایکروسافت پا به دنیایی فراتر از ویندوز گذاشته است. .Net تقریبا روی تمام دستگاه‌هایی که شما می‌شناسید پشتیبانی می‌شود. حالا دیگر حتی کدنویسی با NotePad هم آسان شده است. در ادامه با انواع .Net آشنا می‌شویم.

 .Net Core

مثال جعبه ابزار یادتان است؟ اگر بخواهید یک جعبه ابزار بزرگ را هر جا که می‌روید با خود حمل کنید، کارتان خیلی سخت می‌شود. به جای آن می‌توانید از یک جعبه کوچک که فقط یک پیچ گوشتی و یک آچار  درون آن گذاشته‌اید استفاده کنید. .Net Core همان جعبه کوچک است و می‌توانید با استفاده از آن، فقط ابزاری که مورد استفاده نرم افزارتان است را همراه داشته باشید.

سورس کد کامپایلر Net. برای زبان های C# و Visual Basic

سورس کد کامپایلر Net. برای زبان های C# و Visual Basic

.Net Framework

همان .Net قدیمی خودمان است. هرچند قدیمی است، اما کهنه نیست. کمتر از دو ماه پیش بود که نسخه ۴٫۷٫۱ «دات نت فریم ورک» منتشر شد. نرم‌افزاری که با .Net Framework توسعه پیدا می‌کند، در هیچ سیستم عاملی به جز ویندوز قابل اجرا نیست.

Mono

ابتدا به شکل متن باز (Open Source)‌ و توسط شرکتی غیر از مایکروسافت پشتیبانی می‌شد. اما مایکروسافت زیر نظر مدیر عامل جدید خود، پس از تغییر رویه و ورود به دنیای سایر پلتفرم‌ها، به صورت رسمی از Mono پشتیبانی کرد. با Mono می‌توان برای دستگاه‌های مختلف اپ تولید کرد؛ فرقی نمی‌کند، برای اندروید یا یکی از توزیع‌های لینوکس باشد. زیبا نیست؟ کافی است یکی از زبان‌هایی که از .Net پشتیبانی می‌کنند (مثل C#) را یاد بگیرید، و بعد برای هر دستگاهی که دلتان بخواهد، می‌توانید کد نویسی کنید.

Universal Windows Platform

اگر ویندوز ۸، ۸٫۱ و ۱۰ روی کامپیوتر شما نصب شده باشد، حتما متوجه Windows Store شده‌اید. این فروشگاه نرم افزار هم دقیقا چیزی شبیه به Google Play، AppStore و Bazar است. نرم‌افزارهایی که از طریق Windows Store نصب می‌شوند، ظاهری متفاوت از دیگر اپلیکیشن‌ها و نرم افزارهایی دارند که به صورت عادی روی کامپیوتر شما نصب می‌شوند. این نرم‌افزارها با اینکه برای استفاده در ویندوز توسعه پیدا می‌کنند، اما نمی‌توان کد آن‌ها را با .Net Framework نوشت. نرم‌افزارهایی که با UWP ایجاد می‌شوند علاوه بر ویندوز‌های ۸ و بالاتر، می‌توانند روی تبلت‌ها و موبایل‌های ویندوزی هم نصب شوند.

پلتفرم دیگری به نام .Net Standard وجود دارد که می‌توان به وسیله آن کدهایی نوشت که همه انواع .Net را پشتیبانی می‌کند. در واقع یک کد مشترک است که می‌توان از آن، در پروژه‌های مختلف که با .Netهای مختلف نوشته شده‌اند، استفاده کرد.

 

در این پست سورس کد کامپایلر Net. برای زبان های C# و Visual Basic ارائه شده است .

 

www.peakfile.com

 

 

مقالات مرتبط :