آموزش کنترل Combo box در محیط WPF سی شارپ

توضیحات محصول
آموزش کنترل Combo box در محیط WPF سی شارپReviewed by فرشاد مراحم on Apr 28Rating: 5.0آموزش کنترل Combo box در محیط WPF سی شارپهدف از تهیه این فایل ، آموزش تصویری کامپوننت Combo box و برنامه نویسی در محیط WPF سی شارپ می باشد که سعی شده تمامی نکات مربوط به این کنترل در این فایل به صورت کامل آموزش داده شود.

آموزش کنترل Combo box در محیط WPF سی شارپ

هدف از تهیه این فایل ، آموزش تصویری کامپوننت Combo box و برنامه نویسی در محیط WPF سی شارپ می باشد که سعی شده تمامی نکات مربوط به این کنترل در این فایل به صورت کامل آموزش داده شود.

آموزش کنترل Combo box در محیط WPF سی شارپ

آموزش کنترل Combo box در محیط WPF سی شارپ

توضیحاتی در مورد کنترل Combo box :

گاهی اوقات به تناسب نیازهایی که در پروژه مطرح میشود لازم است تا اختیاراتی از کاربر گرفته شود و از Option هایی که برنامه نویس در اختیارکاربر قرار می دهد استفاده کند. برای پیاده سازی این سناریو بهترین گزینه استفاده از کنترل Combo box می باشد که با اضافه کردن Item ها به این کنترل میتوان لیستی از Option ها را در احتیار کاربر گذاشت.

توضیحاتی در مورد WPF :

WPF مخفف Windows Presentation Foundation می باشد که یک محیط بسیار گرافیکی و مناسبی برای طراحی Application های Desktop می باشد و همچنین با استفاده از Tag های XAML موجود در این محیط که یکی از مهم ترین ویژگی های WPF محسوب می شود میتوان گرافیک فرم را براحتی کنترل کرد و امکانات زیادی  در اختیار طراحان گذاشته است.

مطالب و مباحثی که در این ویدیو آموزش داده می شوند عبارت اند از:

  1. آشنایی با محیط  WPF و توضیحات مقدماتی

  2. آموزش استفاده از کنترل Combo box در WPF

  3. ارائه توضیحات کامل در ارتباط با بخش Tag های XAML و کاربرد آنها

  4. توضیخات در ارتباط با Tag های مربوط به Combo Box

  5. آموزش استفاده از Tag مربوط به Combo box Item جهت اضافه کردن Option برای کنترل Combo box

  6. توضیحات مقدماتی برای کدنویسی XAML

  7. استفاده از Tag IS Editable برای ویرایش متن داخل Combo box

تمامی سورس کدها و پروژه های موجود در Peak File جهت ارتقاء دانش برنامه نویسی دانشجویان و علاقمندان به برنامه نویسی Net. می باشد. امید است مطالب گفته شده و پروژه های موجود مورد رضایت شما عزیزان قرار بگیرد

برای مشاهده سورس کد ها و ویدیوهای آموزشی بیشتر اینجا کلیک کنید

مهم ترین ویژگی سورس کد های گروه Peak File در تکنیک استفاده شده برای آموزش برنامه نویسی می باشد که تمامی افراد و دانشجویان علاقمند به یادگیری در تمامی رشته ها میتوانند در راستای تسلط به برنامه نویسی به زبان #C و طراحی Application های Desktop از این فایل ها استفاده کنند.

مدرس  : مهندس فرشاد مراحم برنامه نویس Net. , کارشناس IT