سورس کد ایجاد CAPTCHA (کپچا) با php

سورس کد ایجاد CAPTCHA (کپچا) با php
توضیحات محصول
سورس کد ایجاد CAPTCHA (کپچا) با phpReviewed by peakfile on Nov 4Rating: 5.0سورس کد ایجاد کپچا با phpکپچا در حقیقت یک نوع اسکریپت اپن سورس می باشد که به کمک آن میتوان از حملات هرزنامه ها در فرم ها جلوگیری کرد.

سورس کد ایجاد کپچا با php

CAPTCHA (کپچا) در سال ۲۰۰۳ توسط لوئیس فون آون ، مانوئل بلوم ، نیکلاس جی هپپر و جان لانگفورد ساخته شد .

شایع ترین نوع CAPTCHA (نمایش داده شده به عنوان نسخه ۱٫۰) اولین بار در سال ۱۹۹۷ توسط دو گروه موازی به کار رفت. گروه اول شامل مارک دی لیلیبرج، مارتین ابادی ، کریشنا برات و آندری زاده برادر ؛ گروه دوم شامل اران رشف، گلی رانان و ایلون سولان بود.  این فرم CAPTCHA نیازمند آن است که کاربر حروف یک تصویر تحریف شده را تایپ کند، گاهی اوقات با اضافه کردن توالی مبهم از حروف یا رقم هایی که روی صفحه نمایش داده می شود. از آنجا که آزمایش توسط یک کامپیوتر انجام می شود، در مقایسه با آزمون استاندارد تورینگ که توسط انسان انجام می شود، CAPTCHA بعضی اوقات به عنوان یک آزمون تورینگ معکوس توصیف می شود.

این روش شناسایی کاربر انتقادات فراوانی را به ویژه از افراد معلول، و همچنین از افرادی که احساس می کنند کار روزمره آنها توسط کلمات تحریف شده ای که خواندن آنها دشوار است، کاهش داده است.

کپچا در حقیقت یک نوع اسکریپت اپن سورس می باشد که به کمک آن میتوان از حملات هرزنامه ها در فرم ها جلوگیری کرد .
شما یک صفحه ای ورود را در نظر بگیرید یک ربات به راحتی میتواند با عوض کرد اعدادو ارقام بعد از مدتی به کلمه عبور و و رمز بور دسترسی پیدا کند ولی با ایجاد یک کپچا در این صفحه عملا  کار این گونه ربات ها را متوقف میکنیم چون ربات ها عکس را نمیتوانند تشخیص دهن و چون این مرحله را نمیتوانند  رد بکنند بنابر این کد اجرا نمیشود .

 

CAPTCHA (کپچا)

CAPTCHA (کپچا)

http://peakfile.com

مطالب مرتبط:

http://peakfile.com/logins

 

کلمات کلیدی :