سورس کد blog system ساده در asp.net mvc

سورس کد blog system ساده در asp.net mvc
توضیحات محصول
سورس کد blog system ساده در asp.net mvcReviewed by پیک فایل on Nov 4Rating: 4.5سورس کد blog system ساده در asp.net mvcسورس کد blog system ساده در asp.net mvc ، سورس کد بلاگ سیستم مورد استفاده در www.nikolay.it، www.ivaylo.bgcoder.com ، www.todor.it

سورس کد blog system ساده در asp.net mvc

در این پست به ارائه سورس کد blog system ساده در asp.net mvc پرداخته ایم

 

MVC مخفف سه کلمه ی Model ، View و Controller می باشد اما هر کدام از این اجزا به چه معنا هستند و چه کاربردی دارند؟

سورس کد blog system ساده در asp.net mvc

Model

در معماری MVC اصلی ترین جزء که درحقیقت بار اصلی این معماری را به دوش میکشد Model می باشد، چون این قسمت از MVC مسئولیت ذخیره داده ها، تبدیل آنها به شی یا آبجکت و بازیابی آنها از بانک اطلاعاتی را برعهده دارد در واقع عملیات اصلی و منطقی را بر روی داده ها انجام می دهد.

View

View جزئی دیگر از MVC است که درواقع واسط کاربری یا بهتر است بگوییم UI برنامه را می سازد. این بخش در ابتدا با دو جزء دیگر یعنی Model و Controller ارتباط برقرار می کند و از طریق ارتباط با همین دو قسمت است که نتایج عملیات را نشان می دهد. برای مثال زمانی که کاربر رمز عبور خود را وارد می کند، رمز عبور به بخش های دیگر فرستاده میشود و یک نتیجه از همان بخشها گرفته شده و  به  View فرستاده میشود تا View آن پیغام را به کاربر نمایش دهد مثل نمایش ( خطا در نام کاربری یا رمز عبور ). بنابراین یکی از عملکردهای View نمایش پیغام به کاربر است.

Controller

Controller واسط بین دو جزء قبلی یعنی Model و View می باشد به این معنا که در ابتدا با Model کار می کند و View را به عنوان نمایش دهنده ی UI یا واسط کاربری انتخاب می کند.

برای درک بهتر عملکردی که Controller دارد به مثالی که قبلا زده شد مجددا توجه کنید: کاربر رمز عبور خود را وارد می کند و این رمز عبور به بخش Controller فرستاده میشود که این بخش رمز عبور کاربر را مدیریت می کند، در اینجا منظور از مدیریت بررسی درست بودن و یا نادرست بودن رمز عبور می باشد که پس از بررسی، پیغامی را به View می فرستد تا View به عنوان بخشی که UI برنامه را می سازد پیغام را به کاربر نمایش دهد.

www.peakfile.com